Naujienos

Gontai ir lentelės - ilgaamžė stogų dengimo technologija


 

Naujiena Lietuvoje!!!


Sugrįžo pagal senovines, tradicines technologijas (naudojant daug rankų darbo) gaminamos stogų dengimo medžiagos – GONTAI IR LENTELĖS.

Šandien ypač populiari, autentiška medinė stogo danga  yra vertinama dėl savo ekologiškumo ir estetiškumo. Šie stogai pasižymi didele šilumine varža. Be to, po jais visada tylu ramu net ir liūčių metu.

Didžiausia ir svarbiausia naujiena Lietuvos medinių stogų rinkoje yra tai, kad į gontų gamybos procesą „iš praeities sugrįžo“ skėlimo ir špuntavimo operacijos. Špuntavimo metu storajame gonto šone yra išdrožiama nuo 4 iki 6 mm platumo ir nuo 1,5 iki 2 cm gilumo  išpjova, į kurią, dengiant įleidžiamas gretimo gonto aštrusis šonas, todėl jie mažai deformuojasi esant įvairiems atmosferiniams veiksniams.

Lentelės taip pat gaminamos skeliant medieną rankiniu būdu, ko pasekoje mediena atsiskiria išilgai pluošto ir lieka nepažeista per visą  lentelės ilgį.

Gontų ir lentelių dangos yra labai plastiškos, todėl jomis dengiami pačios įvairiausios konstrukcijos stogai, netgi tokie, kaip skliautinis, kupolinis, bokštinis ir k.t.. Šlaitiniuose stoguose galima montuoti stogų langus ir švieslangius.

Teisingai suprojektuoti šių tipų stogai yra stabilūs, sandarūs, turi puikias termoizoliacines savybes, natūraliai ventiliuojami, ilgaamžiai ir nepavojingi gaisrų atžvilgiu.