Naujienos

Injektavimas


Injektavimas kaip sąvoka statybos srityje  turėtų būti suvokiamas kaip takių medžiagų įšvirkštimas į tuštumas bei plyšius, esančius statiniuose arba grunte siekiant užpildyti, sustiprinti, arba hidroizoliuoti juos.

Per nesandarias betonavimo siūles, pamato blokus arba plyšius į rūsio ar požeminio parkingo vidų tekantis vanduo sukelia nemažai rūpesčių pastatų šeimininkams. Įprastos teptinės izoliacijos iš vidaus dažnai tėra tik laikinas problemos sprendimas, atidedant ją vėlesniam laikui. Specialia technika, didelio spaudimo pagalba, į nesandarią vietą įšvirkščiant elastomerines dervas, užtikriname ilgametį sandarumą net ir dinamiškai veikiamuose statiniuose. Tai galime patvirtinti savo patirtimi, kadangi pirmuosius objektus injektavome jau prieš dešimt metų.


IN-B-2.jpg 


Per kiekvieną plyšį gelžbetonio konstrukcijose patenka oras bei vanduo. Plyšio vietoje armatūra nebeapsaugoma šarminės betono terpės, ko pasekoje ima koroduoti, taip ženkliai sutrumpindama konstrukcijos tarnavimo laiką. Remiantis ES normomis, pavojingu konstrukcijai  laikomas > 0,2 mm pločio plyšys. Siekiant užpildyti tokius plyšius, atitinkamai galime injektuoti žemo klampumo duromerines dervas arba mineralines suspencijas, kurios ne tik užpildo plyšį, bet ir suklijuoja konstrukciją. Supleišėjusios sąramos, kolonos, sienos, grindų konstrukcijos – dažnai pasitaikantys atvejai, reikalaujantys patikimo suklijavimo visu plyšio pločiu, ką užtikrina tik profesionaliai atlikta injekcija.


IN-B-4.jpg

 

Kapiliarais kylanti drėgmė, ardanti cokolinėje statinio dalyje apdailinius sluoksnius taip pat gali būti stabdoma injekcijos pagalba. Kaip žinia, drėgna siena turi ir ženkliai mažesnę šiluminę varžą bei sudaro palankią terpę augti įvairiems grybams ir pelėsiams. Priklausomai nuo daugelio veiksnių šiai problemai spręsti siūlome injekcijas hidrostruktūrinėmis dervomis arba mikroemulsijomis. Dažnai jos yra kombinuojamos su injekcijomis kalkiniais skiediniais, siekiant užpildyti esančias tuštumas bei plyšius.

Be aukščiau išvardintų, dažniausiai sutinkamų atvejų, galime pasiūlyti ir sudėtingesnius – grunto stabilizavimo, izoliavimo už sienos, su spaudimu besiveržiančio vandens sustabdymo, mūro sienų visame plote sandarinimo ir kitus injekcijos pagalba atliekamus darbus.

 

IN-B-1.jpg

 

Remiamės ilgamete patirtimi ir turime visą reikiamą įrangą atlikti visų tipų ir būdų injekcijas. Lietuvoje atstovaujame didžiausią injekcinės technikos gamintoją, Vokietijos kompanija   DESOI GmbH, profesionalias injektavimo medžiagas gaminančias kompanijas TPH-Bausysteme GmbH bei Wacker AG, todėl Lietuvoje šioje srityje užimame lyderiaujančią poziciją.


IN-B-6.jpg