Naujienos

Gabionai namų eksterjere


Gabionai yra vielos tinklo krepšiai, kurių vidinė ertmė dažniausiai yra užpildoma akmenimis, bet galima rinktis ir kitas medžiagas, tokias kaip mediena, stiklas ar pan. priklausomai nuo Jūsų fantazijos. Ilgą laiką gabionai dažniausiai buvo naudojami tik infrastruktūros projektuose sustiprinant kelių, geležinkelių, upių šlaitus ir pan.

 

Gabionų tipai

 

Gabionų tipai: virinti gabionai:

  • kubo arba bloko formos elementai, pagaminti iš vielos, suformuotos į dvikryptį tinklą ir kiekviename virinimo mazge sujungiami suvirinimo elektra būdu;
  • pinti gabionai: kubo arba bloko formos elementai, pagaminti iš vielos, suformuotos į šešiakampio formos akučių tinklą, ir sujungti pynimo būdu kiekviename vielų mazge.

 

gabionu-tipai-pintas-virintas-dekoskalda.jpg

 

Įvertinus naujas panaudojimo galimybes gabionai vis plačiau taikomi įrengiant aptvėrimus ar dekoruojant kiemus ir sodus:

 

  • kaip atraminės sienos vandens telkiniuose – baseinuose, pakrantėse, ir t.t.; 
  • vandens telkinių paklotams; 
  • gabionai kaip triukšmo barjerai - tvoros gali padėti slopinti triukšmą prie judrių kelių; 
  • gali būti pritaikomi pastatų lauke bei viduje; 
  • formuojant kraštovaizdį gabionai yra tiesiog nepakeičiami – jie gali būti naudojami kaip puošybos elementai;
  • gabiono siena gali būti pritaikoma aptveriant tam tikrą teritoriją.

 

Atraminės sienelės formavimas naudojant gabionus

 

Pagrindinė atraminės sienelės panaudojant gabionų paskirtis – išlaikyti konstrukcijas arba užkirsti kelią žemės, žvyro, akmenų ar uolienų slydimui.

 

Atraminių sienelių formavimai dažnai naudojami tinklai su didesnėmis tinklo akutėmis, o užpildymui didenio skersmens akmenys. Gabionai gali būti naudojami kaip atraminės sienos vandens telkiniuose – baseinuose, pakrantėse, ir t.t.

 

atramine-sienele-naudojant-gabionus-dekoskalda.jpg

 

Gabionų tvoros

 

Teritorijos aptvėrimui naudojant gabionus palanku yra tai, kad tokia tvora ne tik padeda nubrėžti teritorijos ribas, bet taip pati apsaugoti nuo vėjo, triukšmo, ir t.t. Taip pat jie gali būti naudojami kaip pagalbinė tvoros dalis - tvoros stulpai.

 

 

Gabionai - kraštovaizdžio puošybai

 

Gabionai gali būti pritaikomi ir privačiuose kiemuose, ir įvairiose pramoninėse ar kitos paskirties teritorijose. Nors dažniausiai gabionai atlieka praktinę funkciją, tačiau jie taip pat gali būti naudojami ir kaip puošybos elementai.

 

Pasitelkus fantaziją tikrai visada galima atrasti pačius palankiausius pasirinkimus, o specialistai jums visada galės pagelbėti. Atrasti palankiausias pasirinkimo galimybes tikrai nebus labai sudėtinga, ir viskas, ką jums reikia padaryti, tai tiesiog kreiptis į gabionais prekiaujančią bendrovę.

 

NEMOKAMA sąmata Jūsų projektui >>