Naujienos

Naujas varžtinis sujungimas surenkamojo gelžbetonio plokštėms


Sujungimas-surenkamojo-gelzbetonio-plokstems-Halfen-HEK_Denia-Solutions.jpg

Tiek Skandinavijoje, tiek ir Lietuvoje populiarėja surenkamojo gelžbetonio pastatai. Kartu su jų populiarumu didėja ir konkurencija, o vienas iš konkurencinio pranašumo sričių – montavimo greitis, todėl tiek gamintojai, tiek montuotojai ieško naujų sprendimo būdų. Kompanija HALFEN, gaminanti įdėtines detales gelžbetonio gaminiams, siūlo naują sprendimo būdą – varžtines gelžbetoninių plokščių jungtis – HEK Precast Coupler.

Tradicinis gelžbetoninių plokščių sujungimo būdas

Tradicinis gelžbetonio plokščių sujungimas vykdomas armatūros pagalba, plokščių išėmose-dėžutėse. Sujungus armatūrą dėžutės yra užbetonuojamos projekte nurodytos klasės, smulkiagrūdžiu betonu arba specialiais sausais montažiniais mišiniais.

Tradicinis-gelzbetoniniu-ploksciu-sujungimas-Denia-Solutions-2.jpg

 

Esminis šio gelžbetoninių plokščių sujungimo būdo trūkumas yra tas, kad jungiamas plokštes negalima iš karto apkrauti pilnai, būtina laukti kol pilnai sustings betonas.

Gelžbetonių plokščių sujungimas – HALEFN HEK Precast Coupler

Sprendžiant šią problemą nemažai padirbėjo kompanijos HALFEN inžinieriai, pasiūlę rinkai varžtinį gelžbetoninių plokščių sujungimo elementą HEK Precast Coupler.

 

Sujungimas-surenkamojo-gelzbetonio-plokstems-Halfen-HEK-Precast-Coupler-Sudetines-detales-Denia-Solutions.jpg

Sujungimo elementas sudarytas iš šių dalių:
  • įvorės;
  • tvirtinimo elemento;
  • varžto;
  • poveržlės.

 

Tvirtinimo elemento sujungimo tolerancija – 10 mm. Tvirtinimo elementas leidžia gelžbetoninius elementus apkrauti pilnai iš karto po sujungimo ir tęsti montavimo darbus be stabdymų. Montavimo darbų taip pat neįtakoja ir oro sąlygos.

 

Varžtinis sujungimas HALFEN HEK Precast Coupler yra universalus, tie patys elementai yra naudojami tiesiuose, L ir T formos sujungimuose.