Naujienos

CARBOPLATE – anglies pluošto juostos konstrukcijų stiprinimui


Video pristatymą apie Carboplate žiūrėti nuo nuo 07:51

 

Epoksidinė derva impregnuota anglies pluošto juosta Carboplate skirta pažeistų konstrukcijų remontui ir laikomosios galios didinimui, taip pat konstrukcijų, esančių seisminėse zonose stiprinimui. Naudojamo pavyzdžiai:

 

  • Lenkimo memento veikiamų sijų laikomosios galios didinimui ir remontui;
  • Gaisro pažeistų konstrukcijų remontui;
  • Konstrukcijų, pažeistų žemės drebėjimų metu, remontui;
  • Konstrukcijų su dideliu lenkimo spinduliu (tokių kaip perdangos, rezervuarai,cisternos) laikomosios galios atstatymui ir didinimui;
  • Viadukų ir tiltų perdangų laikomosios galios didinimui   padidėjus statinėms bei dinaminėms apkrovoms;
  • Pramoninių ir gyvenamųjų pastatų konstrukcijų laikomosios galios didinimui padidėjus eksploatacinėms apkrovoms (dėl papildomos įrangos, padidėjusio žmonių srauto, papildomų konstrukcijų ir pan.); 
  • Parkingo perdangų stiprinimui; Velve mst-mapei-logo-www.statybosproduktai.lt.jpg
  • Vibracijos ir dinaminių apkrovų veikiamų konstrukcijų stiprinimui;
  • Skliautinių konstrukcijų anti-seisminiam stiprinimui.

 

Carboplate juostos privalumai

Lyginant su įprastais stiprinimo metodais, Carboplate juostos dėl ypač mažo svorio gali būti panaudotos konstrukcijų stiprinimui be papildomos įrangos sunaudojant labai nedaug darbo laiko ir dažniausiai be papildomos konstrukcijos prastovos. Dėl aukštų lankstumo parametrų Carboplate gali būti naudojama stiprinti apvalaus skerspjūvio konstrukcijas (rezervuarai, cisternos, baseinai ir t.t.), turinčias didesnį nei 3m lenkimo spindulį.


Palyginus su konstrukcijų stiprinimu naudojant metalinius lakštus (béton plaqué metodas), pasirinkus Carboplate nereikia naudoti laikinos armatūros stiprinimo metu, tokiu būdu pašalinama bet kokia korozijos rizika. Lyginant su konstrukcijų stiprinimu naudojant impregnuotą pluoštą statybvietėje, Carboplate juostos gali būti panaudotos greitai, o visų atliktų stiprinimo darbų kokybė reikalauja kur kas mažiau pasiruošimo ir darbuotojų kvalifikacijos.

 

MAPEI kompozitinės medžiagos

Kompozicinių medžiagų naudojimas skirtingos paskirties (t.y. pramoninių, hidrotechninių, civilinių ir kitų pastatų bei inžinerinių statinių) statybai ar jų remontui nėra tradicinis, bet jos atveria platesnes pasirinkimo galimybes projektuotojams bei rangovams.

 

Vienas iš pasaulinių lyderių, tiekiantis sprendimus konstrukcijų stiprinimui anglies, stiklo ir bazalto pluoštu, koncernas MAPEI.

 

Diegiant kompozitines sistemas būtinas artimas bendradarbiavimas tarp šių sistemų tiekėjų, projektuotojų bei rangovų. Kadangi šiuo metu dar nėra unifikuotų projektavimo normų, apimančių kompozitinių stiprinimo sistemų panaudojimą statyboje, tik bendradarbiaujant visoms paminėtoms grupėms įmanoma parinkti optimalią stiprinimo sistemą kiekvienam konkrečiam atvejui.

 

Velve-MST-technines-specifikacijos-MAPEI.jpg

Atsisiųskite Velve M.S.T. MAPEI produktų Techninių specifikacijų rinkinį