Naujienos

DURUS polipropileno fibra betonui


UAB "IN FATIS", valdanti prekinį ženklą PP Baltic, Baltijos šalyse atstovauja Jungtinės Karalystės polipropileno fibros ir plaušo gamintoją ADFIL. Siūlome alternatyvius sprendinius betono armavimui, t.y. atsisakyti plačiai naudojamo armatūros tinklo ir plieninės fibros ir naudoti polipropileno fibrą.

 

Polipropileno fibra DURUS betonui www.statybosproduktai.lt.jpg

Pagrindiniai polipropileno fibros privalumai yra šie:

  • Polipropileno fibros reikia kelis kartus mažiau, nei metalinės, išlaikant tuos pačius betono tvirtumo rodiklius. Pvz. 20-25kg/m³ metalinės fibros galima pakeisti 3-5kg/m³ polipropileno fibros., priklausomai nuo numatomų apkrovų.
  • Polipropileno fibra taupo laiką ir pinigus, nes nebereikia kloti armatūros tinklų prieš betonavimo darbus (išskyrus atvejus, kai reikalingas ypatingas tvirtumas aplink kolonas, sienas ir pan.).
  • Metalinė fibra ir armatūros tinklai gali koroduoti, taip pažeisdami betono savybes. Polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių.
  • Polipropileno fibra sudaro unikalų 3D tinklą ir tolygiai pasiskirsto betono sluoksnyje.
  • Betono sluoksnis, kuriame yra polipropileno fibra, yra žymiai paprasčiau apdirbamas, kai ant jo klojamas paviršinis sluoksnis, kaip pvz akrilas ar kt.

 

PP Baltic tiekiama polipropileno fibra DURUS S500 48mm naudojama Talino 16-os kilometrų tramvajaus kelio statybos darbuose. Šiuo produktu pakeitėme numatytą armatūros strypų karkasą ir betonas armuotas vien polipropileno fibra. ADFIL inžinieriai atliko visus reikalingus skaičiavimus, kurie buvo patvirtinti projekto rangovo Bauschmidt OU. 

 

Siūloma fibra armavimui DURUS S300 ir S500 (45 ir 55mm) ir mikrofibra Fibrin Fiberflex (X/T) 3mm, 6mm, 12mm, 18mm, kuri skirta mikroįtrūkių suvaldymui ankstyvoje betono stingimo stadijoje, tad gali būti naudojama tiek su armatūros tinklais tiek su metaline fibra. Jos kiekis labai nedidelis, 0,3-0,9kg/m3 betono, priklausomai nuo projekto. Ji plačiai naudojama tiek betonuojant grindis tiek gelžbetonio gaminiams sustiprinti.

 

Projekto dalies skaičiavimai

Konsultuojame projekto vykdymo klausimais bei visus reikalingus skaičiavimus atliekame nemokamai.

 

  • Betonavimo darbų, kuriuose naudojama PP Baltic tiekiama polipropileno fibra, priežiūrą.
  • Projekto dalies skaičiavimų, kuriuose numatoma naudoti polipropileno fibra, atlikimą.

uab in fatis-pp baltic-adfil-logo-www.statyboproduktai.lt.jpg