Naujienos

Octopus - efektyvus ir ekologiškai švarus šilumos siurblys


 

Plačiai paplitusi nuomonė, kad šiluminiai siurbliai priklauso nuo žemės šilumos. Bet šiluminę energiją galima paimti ir iš oro, netgi iš šalto oro.

Šilumos siurblys – įrenginys, kuris pakeičia žemos temperatūros energiją į aukštos temperatūros ir pasiunčia iš vienos vietos į kitą (šaldytuvas taip pat yra šiluminis siurblys). šilumos siurblys “OCTOPUS” skirtas ekonomiškam patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui buitiniams poreikiams individualiuose gyvenamuose namuose, visuomeniniuose pastatuose (mokyklose, sporto salėse, bažnyčiose), ir taip pat sandėliavimo ir kitose gamybinėse patalpose. Palyginus su tradicinėmis šildymo sistemomis, naudojant šilumos siurblį “OCTOPUS”, sąnaudos šildymui sumažinamos iki 60%; metinės energijos sąnaudos mažesnės iki 80-85%.

Yra keturi pagrindiniai fizikos dėsniai kuriais remiantis galima šilumą paimti iš oro :

1. Kad bet koks skystis pasiektų virimo temperatūra, reikalinga energija,

2. Kai garai kondensuojasi yra atiduodamas toks pat energijos kiekis, kuris sunaudotas išgarinti,

3. Dujų kritinė temperatūra proporcingai kinta, priklausomai nuo slėgio,

4. Slegiant kritinė temperatūra didėja.

Tikslinga siurblį parinkti tokio galingumo, kuris leistų jam dirbti su pakankamu apkrovimu ir efektyvumu, kuo ilgesnį laiką. “OCTOPUS” šilumos siurblys veikia, kai lauko oro temperatūra nėra žemiau -40o . Esant žemesnei temperatūrai nei -20 C, šilumos siurblio efektyvumas mažėja. Reikiamam efektyvumui palaikyti, rekomenduotina naudoti papildomus šilumos šaltinius, pavyzdžiui, elektrinius radiatorius, židinius, krosneles ar kieto kuro katilus. Tačiau energijos sąnaudos ženkliai mažesnės, nei naudojant vien elektrinius šildymo prietaisus, kadangi visa šildymo sistema elektros energiją naudoja tik šildymo efektyvumui palaikyti, tuo atveju, kai temperatūra yra žemiau - 25 C.

 

 

Šilumos siurblio veikimo principas.


OCTOPUS šilumos siurblio veikimo principas toks pats kaip ir kitų šilumos siurblių. OCTOPUS ypatingas tuo, kad iš labai žemos temperatūros aplinkos oro šiluminė energija išgaunama be priverstinės oro cirkuliacijos (ventiliatorių).
Pagrindiniai šilumos siurblio OCTOPUS elementai: garintuvas "IceStick", kompresorius, kondensatorius, išsiplėtimo vožtuvas.


 SSveikimas.gif

 

Sistemoje cirkuliuojantis šaldymo agentas R290 (propanas) garintuve verda esant žemam slėgiui .Virimui reikalinga energija paimama iš lauko oro, kadangi propano R290 virimo temperatūra daug žemesnė (iki -420C) už išorės temperatūrą, virdamas šaldymo agentas absorbuoja energiją iš aplinkos net jei lauke -250C. Vėliau garas suspaudžiamas kompresoriuje ir dujų temperatūra pakyla iki +800C-+850C. Kondensatoriuje garai kondensuojasi ir atiduoda sukauptą energiją šildymo sistemai. išsiplėtimo vožtuve šaldymo agento slėgis krinta iki pradinio lygio. Garintuve ciklas prasideda iš naujo. Priklausomai nuo lauko oro temperatūros kiekviena sunaudota kilovatvalandė elektros energijos duoda nuo 3 iki 5 kilovatvalandžių šiluminės energijos

 

Octopus pav.jpg

 

1 – garintuvas, 2 – kompresorius ir kondensatorius, 3 – cirkuliacinis siurblys, 4 – elektroninis valdymo blokas, 5 – temperatūros daviklis patalpoje, 6 –išsiplėtimo indas, 7 –radiatoriai arba šildomos grindys, 8 –elektrinis vandens šildytuvas.

 

OCTOPUS šilumos siurblio privalumai:


  • Leidžia ženkliai sumažinti sąnaudas šildymui.
  • Įrengimo paprastumas ir pigumas (nereikalauja žemės kasimo ar gręžimo darbų, tinkamas bet kokiem sklypo išmatavimams ir reljefui, nešaldo paviršinio dirvožemio).
  • Nereikalauja papildomos priežiūros.
  • Suderinama su visomis vandeninio šildymo sistemomis.
  • Atsparumas visoms nepalankioms meteorologinėms sąlygoms.
  • Aukštas  patikimumo lygis ir paprasta eksploatacija.
  • Išoriškai primena modernaus stiliaus šiuolaikinę skulptūrą.