Naujienos

Įsriegiamų polinių pamatų technologija


 

Šiandien sraigtinių polių technologija yra aktyviai naudojama medinių namų, karkasinų namų, namų iš akytojo betono blokų ir plytų, tvorų, prieplaukų, dokų statyboje, taip pat tiesiant elektros linijas, naftos vamzdynus ir kius statinius ant įvairių gruntų, išskyrus uolingus gruntus.

 

Šiuolaikinis įsriegiamas polius susideda iš nusmailinto metalinio vamzdžio, prie kurio privirintas specialus sraigtas.Kitame poliaus gale privirinta metalinė plokštė, ant kurios po to montuosis būsimas statinys.

 

Prieš pradedant montuoti pamatus, būtina apskaičiuoti polių skersmenį ir skaičių. Atliekant skaičiavimus atsižvelgiama į dirvožemio tipą ir grunto įšalo gylį. Jei įsukamų polių ilgis nėra pakankamas,jis didinamas iki reikiamo ilgio.Po to poliai įsriegiami į reikiamą gylį.Poliaus vidus pripildomas betonu. Norėdami padidinti laikomąją galią, galima naudoti papildomą armavimą. Norėdami gauti vieningą konstrukciją, poliai tarpusavyje jungiami metaline sija, mediniu klijuotu tąšu, pirmuoju medinio namo vainiku, gelžbetonio rostverku arba monolitine perdengimo plokšte. Suvirinimo siūlės padengiamos specialiu mišiniu.

 

Tais atvejais, kai gruntas yra nevienalytis, įsukami poliai montuojami įvairiu gyliu, o po to išlyginami iki reikalingo lygio.Technologijos universalumas leidžia ją naudoti statybai ant šlaitų, miškingose vietovėse šalia medžių ( nepažeidžiant šaknų) ir kitose sunkiai prieinamose vietose.

 

Reikėtų pažymėti, kad laikiniesiams statiniams nereikia betonavimo darbų.Šiuo atveju poliai gali būti naudojami pakartotinai. Sraigtinių polių tarnavimo laikas- ne mažiau kaip 100 metų. Sraigtiniai poliai turi didelį atsparumą. Pavyzdžiui- 2,5 m ilgio polis, kurio vamzdžio skersmuo 108 mm, sienelės storis 4 mm, sraigto skersmuo 300 mm, storis 5 mm, atlaiko darbinę apkrovą ne mažesnę, kaip 5 tonos.

 

Kartu su dideliu atsparumu apkrovoms, įsukami poliai turi dar keletą privalumų, palyginti su tradiciniais betono pamatais:

 

  • žema kaina;
  • optimaliai trumpas montavimas laikas;
  • nereikalingi žemės darbai;
  • statinius galima statyti ant bet kokio reljefo ir grunto ( išskyrus uolingus gruntus);
  • galimybė prijungti papildomus statinius, neprarandant esamų statinių patikimumo ir vientisumo;
  • vykdyti statybą, bet kuriuo metų laiku ir kt.