Naujienos

PAUL rekuperatoriai


Vėdinimo sistema daugiabučiuose

 

Šiuolaikiniuose būstuose kanalinė natūrali vėdinimo sistema negali užtikrinti aplinkos parametrams keliamų reikalavimų, todėl renovuojant senus ar statant naujus daugiabučius gyvenamuosius namus, būtina suprojektuoti priverstinę vėdinimo sistemą su šilumogrąža.

 

Statant naujus pastatus suprojektuoti juose vėdinimo sistemą yra paprasčiau. Tačiau senų ypač sovietinio laikotarpio pastatų rekonstrukcijos metu iškyla problemų dėl per žemų lubų, techninių patalpų ir inžinerinių šachtų nebuvimo ir t. t. PAUL tokiems atvejams siūlo decentralizuotus vėdinimo sistemų sprendimus. Šiame projekte (nuotraukose žemiau) buvo naudojami Ventos 50 DC įrenginiai, kurie yra ypač kompaktiški ir kurių ortakiams pakloti nereikalinga daug papildomos vietos. Projektavimo pavyzdžiai.

 

Vėdinimas individualiame gyvenamaje name

 

Vėdinimo planavimas individualiame name projektuotojui yra mažiau komplikuotas, ypač kai projektuojamas naujas namas. Dažniausiai name projektuojama centrinė vėdinimo sistema, nors tam tikrais atvejais, kai norima orą tiekti kelioms zonoms individualiai galima taikyti ir papildoma rekuperatorių.

 

Paprastai oro ištraukimas įrengiamas virtuvėje, tualete ar vonioje, o oras tiekiamas į sveitainę ir miegamąjį - ten kur žmogus ilsisi ar dirba. Rekomenduotina, patalpų duryse palikti kelis centimetrus apačioje arba įmontuoti groteles laisvai oro cirkuliacijai tarp patalpų. Populiariausi PAUL gaminiai individualiems namams yra Novus 300, Thermo 200 DC, Santos 370 DC ir kiti.