Naujienos

Berėmė pilnai atsiverianti balkono stiklinimo sistema


 

Berėmė pilnai atsiverianti balkono stiklinimo sistema atkeliavo iš Skandinavijos kraštų ir jau spėjo išpopuliarėti Lietuvoje. Taip įstiklintuose balkonuose tarp stiklų nėra jokių vertikalių profilių, todėl balkonas tiek iš vidaus, tiek iš išorės atrodo estetiškai ir negadina fasadinės namo pusės. Tuo ši sistema įgyja neginčijamą pranašumą. Visos stiklo judančios dalys pagamintos naudojant grūdintą stiklą, lengvai slankioja vienoje plokštumoje ir gali atsidaryti į balkono vidų, kaip knygos lapai. Dėl šių priežasčių, patogi ne tik eksploatacija, bet ir priežiūra  -  norint išvalyti stiklus, pakanka juos atverti ir valymo darbus atlikti patogiai ir saugiai.

 

Pastatų įstiklinimo privalumai 

 

Ši berėmė stiklinimo sistema turi daug privalumų rekonstruojant pastatų fasadus. Stiklai apsaugo paprastai atviras aplinkos poveikiams balkono dalis ir ženkliai padidina šilumos izoliacines savybes. Sniegas ir lietus mažiau patenka į vidų, todėl sumažėja drėgmės patekimas į pastato konstrukciją. Balkonų stiklinimo sistema sumažina gatvės judėjimo sukeliamą triukšmą maždaug 8-12 decibelų.

Stiklinimo sistemos privalumai gyventojams 

Šis stiklinimo būdas apsaugo balkoną nuo sniego, vandens ir dulkių. Balkone pasidarys šilčiau, sumažės triukšmas. Stiklų dalys atsidaro į vidų, todėl jų priežiūra nesudarys jokių problemų. Taip pat ši sistema yra saugi vaikams: stiklinimo sekcijas vėdinimui galima užblokuoti taip, kad vaikai negalėtų jų atidaryti. Šio balkonų stiklinimo negalima atidaryti iš išorės. Tvirti aliumininiai profiliai ir grūdintas stiklas didina saugumą.

 

Pritaikymo vietos 

 

Balkonų stiklinimo sistema labiausiai tinka naujos ir senos statybos daugiabučių namų balkonų ir lodžijų stiklinimui. Taip pat ši berėmio stiklinimo sistema naudojama terasų, verandų ir tambūrų stiklinimui. Naudojant tokią sistemą, galima lengvai išsaugoti pastato fasadą ir sukurti balkonuose komfortą ir jaukumą.

 

Veikimo principai

 

Iš išorės ši balkonų stiklinimo sistema atrodo kaip ištisinė stiklinė siena be vertikalių statramsčių. Stiklinės sekcijos juda ratukų pagalba viršutiniuose ir apatiniuose aliuminio bėgeliuose. Balkoną galima pilnai atidaryti paslinkus stiklines dalis į šoną ir pasukus jas į sieną, kur jos susiglaudžia tarsi knygos lapai. Taip jie užima mažai vietos ir tampa nepajudinami net esant stipriam vėjui. Kiekvieną sekcijos dalį galima lengvai išvalyti nesukeliant pavojaus gyvybei.

 

Tvirtinimas

 

Aliumininiai profiliai yra tvirti ir atsparūs atmosferiniams poveikiams. Pagrindiniai aliuminio profiliai yra viršutinis ir apatinis, kurie patikimai tvirtinami prie balkono konstrukcijų. Viršutinis ALU profilis tvirtinasi prie viršutinės balkono perdengimo plokštės, o apatinis profilis tvirtinasi ant balkono atitvaro (porankio). Toks montavimo būdas leidžia be pakitimų išsaugoti esamą balkono atitvarą. Pagrindiniai profiliai į betoną ar plytinį paviršių tvirtinami žalvariniais varžtais M8, prie plieninių ir aliumininių konstrukcijų naudojami sraigtiniai nerūdijančio plieno tvirtinimo elementai.

 

Stiklas

 

Šioje sistemoje naudojamas 6-8 mm grūdintas stiklas. Ypatingai tvirto stiklo visos kraštinės yra šlifuotos, todėl eksploatuojant gaminį pasiekiamas maksimalus saugumo lygis. Nebūtina stiklų montuoti į papildomus rėmelius ar klijuoti smūgiams atsparias plėveles. Dūžtant stiklas subyra į mažus gabalėlius. Tai apsaugo žmones nuo įsipjovimų, kurie gali pasitaikyti naudojant paprastą stiklą. Tarp stiklų yra 1-3 mm ventiliacinis tarpas. Standartinis stiklo plotis yra nuo 500 iki 700 mm, kuris nustatomas pagal konkrečią situaciją objekte. Horizontalūs ratukų laikikliai apsaugo stiklinius elementus nuo išlinkimo, esant stipriam vėjo poveikiui. Stiklai į viršutinį ALU laikiklį tvirtinami elastiniais poliuretano klijais ir kniedijami nerūdijančio plieno kniedėmis. Saugus grūdintas 6-8 mm stiklas atitinka SFS-2728 ir DIN-1249 standartų reikalavimus. Standartinės stiklo spalvos: permatomas, matinis, bronza, pilkas, dūminis. Pagal specialų užsakymą tiekiami ir kitokių spalvų stiklai.

 

Profiliai ir specialios dalys

 

Aliuminio profiliai dažyti milteliniu būdu pagal RAL spalvų katalogą.

Visos metalinės tvirtinimo detalės pagamintos iš nerūdijančio plieno.

Ratukai ir kitos trinties veikiamos detalės, gaminama iš padidinto atsparumo plastmasės.

 

ATSIDARYMAS

 

Pagal kliento pageidavimą ši sistema gali būti atidaroma vienu arba dviem būdais.

 

 

Tai suteikia galimybę surinkti sistemos dalis vienoje ar abiejose balkono ar lodžijos pusėse.

 

FORMA

 

Balkonus ir lodžijas galimas stiklinti įvairiomis konfigūracijomis.

 

 

ĮVAIRŪS VARIANTAI